3 user online | 3 Guest and 0 Registered

Evlilik iznimi nasıl kulanabilirim?


      Evlilik izni 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 104. maddesine istinaden kendisinin veya çocuğunun evlenmesi halinde memura 7 gün verilir. Bu süre resmi nikah tarihinden veya nikah düğün farklı olması halinde memurun tercihi göz önünde bulundurulup ya nikah ya da düğün tarihinden itibaren başlatılır.

 

Yapılacak İşlemler

-İzin formu (nikah ya da düğün tarihi itibariyle 7 gün) EBYS üzerinden hazırlanır.

 

-Ebys üzerinden evlilik izni kullanmak istediğine dair dilekçe hazırlanır ve ekine hazırlanan izin formu ile düğün/nikah davetiye fotokopisi eklenerek görev yapılan birime gönderilir.

 

*Dilekçe Örneği

Son Güncelleme:
02-09-2015 08:16
Yazar: :
Personel Daire Başkanlığı
Sürüm:
1.4
Ortalama puanı: 4.71 (7 Vote)

Bu girdi hakkında yorumda bulunamazsınız

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.