8 user online | 8 Guest and 0 Registered

Babalık İznimi Nasıl Kullanabilirim?


Babalık izni 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 104. maddesine istinaden çocuğu dünyaya gelen devlet memuruna 10 gün verilir. Bu süre çocuğun dünyaya geldiği tarihten itibaren başlatılır. (Doğum Raporu ile iznin başlama günü aynı gün olmalıdır.)

 

Yapılacak İşlemler

-İzin formu (doğumun gerçekleştiği tarih itibariyle 10 gün) EBYS üzerinden hazırlanır.

 

 

-Ebys üzerinden babalık izni kullanmak istediğine dair dilekçe hazırlanır ve ekine hazırlanan izin formu ile doğum raporu eklenerek görev yapılan birime gönderilir.

 

 

*Dilekçe Örneği

Son Güncelleme:
02-09-2015 08:19
Yazar: :
Personel Daire Başkanlığı
Sürüm:
1.0
Ortalama puanı: 5 (1 Vote)

Bu girdi hakkında yorumda bulunamazsınız

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.